Problem wrastających włosów – jak z nim walczyć?

Problem wrastających włosów – jak z nim walczyć?

Częstym problemem po próbach usuwania zbędnego owłosienia są wrastające włosy oraz stany zapalne przy tym powstające.

Dzieje się tak, ponieważ po depilacji, odrastający włos jest słabszy i delikatniejszy, co utrudnia przebicie się przez zewnętrzną warstwę naskórka. W efekcie włos skręca się wewnątrz mieszka włosowego lub rośnie pod zewnętrzną warstwą naskórka, powodując zaczerwienienia i miejscowe infekcje.

Wiele osób szuka wówczas ratunku w depilacji woskiem. Zgadza się – depilacja woskiem jest w pewnym stopniu pomocna, natomiast nie zawsze. Na wrastanie włosów wpływa bardzo wiele czynników (głównie uwarunkowanie genetyczne) i nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy u danej osoby włosy będą wrastać, czy wszystkie przebiją się przez naskórek, bez względu na rodzaj depilacji. Nawet depilacja woskiem może powodować zatrzymanie się włosa pod skórą.

My, w naszych salonach Waxroom, dokładamy wszelkich starań by temu zapobiec – używamy najlepszej jakości wosków Lycon oraz odpowiedniej techniki depilacji, a ponadto po skończonym zabiegu spryskujemy skórę niezawodnym preparatem przeciw wrastaniu włosów – Ingrownem. Zawsze również przekazujemy naszym Klientom rady, które pomagają zminimalizować wrastanie włosów.

Zalecamy peelingowanie (zarówno peelingiem chemicznym, jak i mechanicznym), szczotkowanie skóry 5 dni po depilacji oraz używanie wyżej wspomnianego preparatu Ingrown. Jest on dostępny do zakupu w naszych salonach Waxroom, w formie sprayu oraz kremu. Dzięki kwasom salicylowym i mlekowym, warstwa rogowa naskórka zostaje złuszczona, a alantoina i ekstrakt z arniki dodatkowo koją i nawilżają skórę. Preparat przynosi widoczne efekty przy codziennej aplikacji na czystą skórę.

Przeczytaj również:  Depilacja Hollywood – czy nadal jest modna?

Najważniejszym jednak jest, aby nie wyciskać i nie rozdrapywać stanów zapalnych powstałych przy wrośnięciu włosa, gdyż może powstać strup, który stworzy znacznie twardszą, trudniejszą do przebicia barierę dla włosa. Wówczas wyrośnięcie ponad skórę jest jeszcze bardziej utrudnione niż w przypadku wyjściowym – zrogowaciałego naskórka. Ponadto, po wyciśnięciu mogą powstać blizny oraz kolejne zmiany skórne i wrośnięte włosy.

W momencie, gdy w miejscu depilowanym pojawi się stan zapalny z białą treścią, również nie należy go wyciskać. W takiej sytuacji wstrzymujemy się również od peelingów mechanicznych – zastępujemy je chemicznymi bądź enzymatycznymi.

Powyższe sposoby z pewnością sprawdzą się podczas walki z uporczywymi, wrastającymi włosami, na co dowodem są nasi Klienci, którzy stosując się do opisanych zaleceń, częściowo bądź całkowicie pozbyli się tego problemu.

Close Menu