WAXROOM
WAX BAR
Strona Główna / Męska Sesja Zdjęciowa

Męska Sesja Zdjęciowa

WAXROOM® nigdy nie miał być miejscem, które ograniczyłoby się tylko do depilacji woskiem i stylizacji brwi. Wypracowywana latami filozofia tego miejsca została oparta na relacji z Klientem i jest odpowiedzią na Jego potrzeby. Doświadczenie oraz czas spędzony przy naszych Klientach, nie tylko w Polsce ale również za granicą, ujawniło nam niszę na rynku, którą z powodzeniem zaczęliśmy wypełniać. Z biegiem czasu wokół WAXROOM®zaczęła tworzyć się mała społeczność, która coraz bardziej przyciąga naszą uwagę i pokazuje swoją unikatową obecność. Naszą odpowiedzią na zastaną sytuację są wydarzenia, które raz na jakiś czas dają upust energii nagromadzającej się nie tylko wokół nas, ale przede wszystkim pośród naszych Klientów. Jednym z takich przedsięwzięć są sesje zdjęciowe, w których główną rolę odgrywają właśnie Oni.

Projekt, którego się ostatnio podjęliśmy, stanowi męską odpowiedź na jedną z wcześniej zrealizowanych przez nas sesji zdjęciowych pod tytułem „Łączą Nas Różnice”. Utrzymana była ona w duchu filozofii body positive, a kobiety, które wzięły w niej udział, to oczywiście nasze Klientki. Wydarzenie w sieci odbiło się wyraźnym echem i przemierzając drogę przez liczne portale internetowe zawisło ostatecznie na ścianach naszych salonów. Wywołało tam natychmiastową reakcję szybko poszerzającej się męskiej części naszych Klientów. To Oni w ostatnim czasie z determinacją pokazują, że salony kosmetyczne nie są miejscem tylko dla kobiet. Wsłuchaliśmy się w Ich głosy, które okazały się być na tyle wyraźne, że nie mogliśmy pozostać wobec nich bierni. Kilku z nich niezależnie od siebie stwierdziło, że gdybyśmy zdecydowali się podjąć próbę zrealizowania męskiej sesji zdjęciowej, to chętnie pojawią się w roli modeli. Nie udało nam się ich wystraszyć nawet faktem, że przed obiektywem będą musieli stanąć nago…

WAXROOM® z biegiem czasu zdążył zgromadzić wokół siebie grono ludzi, dzięki którym realizacja takich projektów idzie gładko. Natalia Miedziak-Skonieczna bez wahania stanęła z aparatem na wysokości zadania, a Ilona Bekier-Ekwa zadbała o to, by przed obiektywem Natalii ukazała się sztuka pisana przez wielkie „S”. To One wraz z Karoliną Tworzewską – właścicielką marki WAXROOM® są autorkami sesji zdjęciowej. Wspólnie z Natalią i Iloną pracujemy w jednej materii, pracujemy z ciałem. Nasz wspólny ostatni projekt jest synestezją naszych sił. Chciałabym aby sesja dała impuls mężczyznom do dbania o siebie, aby wiedzieli, że mogą to robić bez osądów, mogą być sobą i wspierać siebie nawzajem. Mam nadzieję, że patrząc na te zdjęcia będą mogli odnaleźć w nich swoją historię i swoje uczucia. Męskie grono naszych Klientów od dawna sugeruje taką potrzebę, a ja czuję misję żeby tę potrzebę zaspokoić… – mówi Karolina. Z tego też powodu do sesji zaangażowała cały przekrój męskiego waxroomowego grona Klientów. Sami sprawdźcie czy nie są to osoby, które na codzień widujecie na ulicach Waszych miast…

Od autorki zdjęć Natalii Miedziak-Skoniecznej:

Fotografie, które powstały przy współpracy z Karoliną Tworzewską- właścicielką marki Waxroom, choreografką Iloną i mężczyznami, którzy brali udział w sesji, tworzyłam w duchu mojego projektu „Ciałobrazy”. Zależało mi, aby zdjęcia w finalnej selekcji częściowo skłaniały się ku abstrakcji, aby były multiplikacjami ciał, a same ciała przyjmowałyby formę rzeźbiarskiej masy czy gliny, która współgra i wtapia się w otaczający je krajobraz.

Chciałam pokazać męskość w zupełnie inny, niepopularny w naszej kulturze sposób, odczarowując tym samym schemat ukazywania męskiego ciała jako silnego, muskularnego i napiętego, a mężczyzn jako walecznych i pewnych siebie. Ciała na stworzonych przez nas zdjęciach są nagie, rozluźnione, mężczyźni leżą blisko siebie na piasku, a czasem połączeni są tak ściśle, że tworzą jedną całość. Już w początkowej wizji miałyśmy jasność, że chcemy ukazać męskość w nowej odsłonie, która często przypisana jest kobietom — jako łagodnych, czujących, delikatnych i tym samym odmienić szkodliwe przekonania, które są wszechobecne w naszym świecie na męski temat.

Copyright (C) 2023 by WAXROOM || Implementation : DNS GROUP

Close Menu