Depilacja Brazylijska w Polsce a zagranicą

Depilacja Brazylijska w Polsce a zagranicą

Depilacja woskiem staje się w Polsce coraz bardziej popularna. W różnych miastach możemy znaleźć bardzo dużo salonów zajmujących się depilacją całego ciała. Niestety depilacja brazylijska wciąż pozostaje tematem tabu. Czy rzeczywiście jest się czego bać? O swojej historii z depilacją brazylijską opowiedziała nam kosmetolog i założycielka WAXROOM, Karolina Tworzewska.

“Depilacja??? Brazylijska?? Nigdy!!” Usłyszeć można wiele na temat depilacji. Każdy kto przez to przeszedł, ma swoje historie- nie zawsze pozytywne. My natomiast, bez koloryzacji o bezbolesności, chcielibyśmy pokazać prawdziwy, ale i inny obraz tego zabiegu. Odchodząc na chwilę od korzyści wizualnych, co tak naprawdę daje nam woskowanie ciała?

Depilacja woskiem to dla wielu traumatyczne przeżycie

Będąc na studiach kosmetologicznych na zajęciach praktycznych, zrobiono mi depilację łydek. Koszmar! Pamiętam, scena jak z filmu, wykrzyczałam, że nigdy więcej tego nie powtórzę… Rok później opowiadam tę historię na szkoleniu z woskowania firmy Lycon, na którym jestem trenerką. Nigdy nie mów nigdy. Każdy chyba zderzył się ze stwierdzeniem, że depilacja tak boli, że po co się męczyć, lepiej zgolić. Należy jednak pamiętać, ze każda cześć ciała, a nawet jego strona, charakteryzuje się innym odczuciem bólowym, nie wspominając już o indywidualnym progu bólowym każdego z nas.

Kobiety stresują się przed wykonaniem depilacji brazylijskiej 

Do dziś pamiętam uczucie, kiedy po raz pierwszy położyłam się na fotelu kosmetycznym w celu wykonania mi Brazyliana. Towarzyszył mi olbrzymi stres przed bólem i obnażeniem z intymności. Nie sądziłam, że się na to odważę. Natomiast widząc efekt u koleżanki (po depilacji produktami Lycon), inny niż zazwyczaj pojawiał się na skórze po depilacji tradycyjnymi woskami, zdecydowałam się to zrobić. Dochodziło również do tego pragnienie udowodnienia sobie, że dam radę. Byłam pod wrażeniem… Okazuje się, że największy strach kreujemy w głowie, gdyż wcale nie było tak źle. Wyobrażałam sobie najgorsze scenariusze, poprzez usłyszane historie na temat źle wykonanej depilacji. Naprawdę istnieją miejsca, gdzie usługę tę traktuje się niczym zabieg na ciało, po którym czujemy się kobieco i czysto! Gdzie czujemy się zaopiekowane, a nie obolałe i pozostawione z wciąż lepiącym się woskiem na ciele.

Przeczytaj również:  Najczęściej zadawane pytania w gabinetach z depilacją woskiem

Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację brazylijską 

Jestem osobą, która zawsze o siebie dba, ale tak czysto, kobieco i dojrzale już dawno się nie czułam, a to wszystko poddając się jedynie depilacji. Coś się we mnie złamało, w te pozytywną stronę. Duma i pewność siebie sprawiły, że nie mogłam przestać o tym opowiadać. Zrozumiałam, dlaczego tak stara i naturalna metoda jest wykonywana do dziś. Każdy kolejny raz był łatwiejszy, ze względu na miedzy innymi, rozmiar mieszka włosowego- łatwiej jest go wtedy usunąć. Dzisiaj, wypowiadając się już jako specjalistka, mogę powiedzieć, że wciąż odbieram ten zabieg tak samo, a nawet doszło coś innego, coś więcej… Myślę, że wynika to z integracji z kobietami które mam przyjemność obsługiwać, ale również z integracji ze swoją kobiecością. Zdecydowanie bardziej pokochałam swoje ciało, bo każde jest piękne. Możemy narzekać na cellulit czy rozstępy, ale to nic nie da, bo każda z nas je ma, nawet te “perfekcyjne”.

Depilacja woskiem to pomysł na biznes

Po przyjeździe z Toronto założyłam własną firmę. Strach… ale w głębi czułam, że tego potrzebuję, że chcę dać komuś coś fajnego, umiejętność, którą wypracowałam przez lata. Jestem pewna produktów, na których pracowałam od początku woski, których bolesność jest o 80% mniejsza, porównując tradycyjne produkty. To jest ta usługa, której nikt, oprócz Ciebie i partnera, nie widzi, ona jest przede wszystkim dla Ciebie. W niczym przecież tak dobrze nie wyglądamy jak w pewności siebie.

Przeczytaj również:  Depilacja Hollywood – czy nadal jest modna?

Depilacja brazylijska staje się coraz bardziej popularna

Niewątpliwe jest to, że depilacja brazylijska staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem, miejmy nadzieję, że to samo stanie się za chwilę z depilacją intymną mężczyzn. Przełamanie strachu, który siedzi w głowie, daje nam często większe korzyści niż sam efekt wizualny. Dlatego ważne jest znaleźć specjalistę, który wie co robi, który sprawi, że mu zaufasz, który Cię wesprze kiedy powiesz jak bardzo się boisz. To wszystko sprawia, że depilacja staje się dla mnie nie tylko usuwaniem owłosienia, ale staje się czymś więcej. Nosisz to na dłużej, powierzasz swoją intymność.

Depilacja woskiem zaoszczędza nam sporo czasu

Co więcej, pod prysznicem możesz skupić się już tylko na relaksie. 🙂 Moją największą misją, jest dotarcie do jak największego grona kobiet i mężczyzn. Uświadomienie o nowej generacji depilacji. Tej delikatniejszej, intymnej, bardzo dokładnej, gdzie komfort klienta jest największą wartością. Niestety wciąż jest to temat tabu. Wciąż za mało się o tym mówi, ale wierzę, że uda się przekonać coraz większą liczbę osób. Cieszy mnie to, że żyjemy w czasach, w których propagowany jest zdrowy tryb życia: sport, dieta czy rożnego rodzaju zabiegi. Mam nadzieję, że nadejdzie też czas na depilację.

Historię, którą mogliście przeczytać powyżej opowiedziała nam kosmetolog, założycielka salonu WAXROOM, Karolina Tworzewska.

Pełny artykuł na stronie: www.myfitness.pl

Przeczytaj również:  Naga prawda- tekst: Marta Rudowicz- magazyn ELLE
Close Menu