Ile się utrzymuje depilacja woskiem?

Ile się utrzymuje depilacja woskiem?

Osoby decydujące się na depilację woskiem, wybierają tę metodę z uwagi na jej skuteczność oraz długotrwały efekt. Depilując się w domu maszynką musimy się liczyć z tym, że na następny dzień czynność tą trzeba będzie powtórzyć. Trochę trwalsze efekty możemy uzyskać używając depilatora, jednak jest tu wyższe ryzyko wystąpienia wrastających włosków.

Depilacja woskiem to zabieg, wykonywany przez specjalistkę, pozwala na efektywne usunięcie niechcianego owłosienia podczas jednej wizyty. Aplikacja odpowiednich preparatów metodą paskową lub bezpaskową, w zależności od depilowanej okolicy, usuwa nawet najkrótsze, dopiero wyrastające owłosienie.

Depilacja Lycon

Na skuteczność depilacji i wydłużenie okresu utrzymywania się jej efektu mają bezpośredni wpływ produkty używane w salonach. Kosmetyki Lycon to produkty najwyższej klasy, które zawierają naturalne składniki, odżywiające skórę, a także charakteryzują się przyjemnym zapachem. Pozwalają na wykonanie zabiegu minimalizując uszkodzenia oraz podrażnienia.

Depilacja w Waxroom wykonywana jest z wykorzystaniem systemu Lycon, dopasowanego do konkretnej okolicy ciała. Woski na bazie naturalnych żywic i wosku pszczelego, posiadają niską temperaturę topnienia, co zapewnia komfort pacjenta podczas zabiegu. Produkty przeznaczone są zarówno do usuwania zbędnego owłosienia z dużych okolic np. rąk, nóg, czy pleców oraz do miejsc delikatnych, takich jak bikini oraz pachy.

Depilacja woskiem – jak długo się utrzymuje?

Podstawowym oczekiwaniem wszystkich Klientów poddających się depilacji, jest długotrwały efekt. Pytaniem, z jakim najczęściej spotykają się specjalistki ds. depilacji, jest: Ile utrzyma się efekt gładkiej skóry po zabiegu? Zależny to od wielu czynników, ale przede wszystkim od typu włosów. Każdy pacjent ma różne tępo wzrostu nowych włosków po depilacji. Przyjmuje się jednak, iż efekt powinien utrzymać się przez około 3 – 6 tygodni. Jest to czas zdecydowanie dłuższy niż po depilacji wykonanej metodami domowymi. Warto także wspomnieć, iż częstsza depilacja przyczynia się do wydłużenia efektu, opóźniając wyrastanie włosów.

Przeczytaj również:  Depilacja hollywoodzka, brazylijska i sycylijska– zobacz, na czym polegają!

Reasumując jednym z najważniejszych atutów przyciągających pacjentów do salonów depilacji jest długotrwały efekt. Odpowiednio wykonany zabieg pozwala na pozbycie się zbędnego owłosienia nawet na 3 do 6 tygodni. Ta zaleta mówi sama za siebie. Chwila spędzona w salonie, a ile czasu zaoszczędzone przy domowej pielęgnacji?

Close Menu