Jak często należy powtarzać depilację laserową, by była skuteczna?

Jak często należy powtarzać depilację laserową, by była skuteczna?

Depilacja laserowa konkretnych partii ciała wybierana jest przez kobiety i mężczyzn głównie ze względu na długotrwały efekt, jaki gwarantuje. Częstotliwość wykonywania sesji depilacji laserowej zależna jest od partii ciała, indywidualnych cech włosków – ich grubości i ich nasycenia pigmentem, ale również od zastosowanej technologii. W każdym przypadku jednak, aby efekt depilacji laserowej utrzymał się na dłużej, konieczne jest kilkukrotne powtórzenie wizyty w profesjonalnym gabinecie.

Depilacja laserowa i jej efekty – od czego zależą?

Ostateczny efekt depilacji laserowej zależy głównie od części ciała, jakiej dotyczy usuwanie owłosienia. Idzie za tym przede wszystkim wielkość poddawanej zabiegowi powierzchni, grubość włosków i ich karnacja (nasycenie pigmentem – kolor). Im większy jest kontrast między kolorytem skóry i włosów, tym lepszy i trwalszy będzie efekt zabiegów.

Równie ważne dla samej depilacji laserowej i tego, jak często trzeba będzie wykonywać sesje przypominające, jest wykorzystany rodzaj lasera i technologii. Obecnie w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się kilka różnych metod, przy czym stosowany przez nasz salon WAXROOM laser diodowy PRIMELASE jest uważany za jeden z najskuteczniejszych.

Ostatecznie, jeśli chodzi o depilację laserową i efekty, te są również zależne także od momentu przyjścia na zabieg oraz umiejętności osoby wykonującej zabieg. Dodatkowo należy ściśle przestrzegać wydawanych przez specjalistę zaleceń.

Depilacja laserowa – co ile ją powtarzać, aby uzyskać trwały efekt?

Wybrana, nowoczesna technologia powinna zapewnić brak konieczności usuwania owłosienia na kilka kolejnych lat. Osoby zainteresowane tym zabiegiem często pytają o depilację laserową – co ile konieczne jest przeprowadzanie dodatkowych, przypominających sesji, aby utrwalić efekt? Zazwyczaj zalecamy pojawienie się w gabinecie po około roku do dwóch lat od zakończenia ostatniej sesji.

Przeczytaj również:  Welcome to WAXROOM I najwspanialsza depilacja woskiem Lycon

Po ilu zabiegach depilacji laserowej widać efekty?

Wiązka lasera działa jedynie na włoski będące w chwili zabiegu w fazie wzrostu. To jednak wystarcza, aby efekty depilacji laserowej był zauważalne już po pierwszej sesji w gabinecie. Finalny efekt, a więc idealnie gładka skóra, będzie widoczna dopiero po zakończonej sesji zabiegów, zgodnie z przygotowanym harmonogramem spotkań. Trzeba przy tym pamiętać, aby odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami nie były dłuższe niż 12 tygodni. Ma to związek z cyklem wzrostu włosa oraz rezultatem, jakiego oczekujesz. Zbyt długie odwlekanie kolejnej sesji może spowodować utratę dotychczas osiągniętych postępów.

Podsumowanie: od czego zależy efekt depilacji laserowej, na ile starcza i co ile trzeba ją powtarzać?

Efekt depilacji laserowej zależy od regularności zabiegów i stosowania się do przygotowanego harmonogramu spotkań, ale i od indywidualnych uwarunkowań, m.in. karnacji i grubości włosków oraz zastosowanej technologii. W kwestii trwałości depilacji laserowej, przy wykonaniu sesji przypominającej efekt może utrzymać się do kilku lat. Z kolei odpowiadając na pytanie o depilację laserową – z jakimi odstępami konieczne jest powtarzanie zabiegów, zazwyczaj zalecamy wykonanie minimum sześciu sesji w odstępach zależnych od partii ciała, z których chcemy usunąć owłosienie. Przeważnie odstępy nie powinny być dłuższe niż 4 do 6 tygodni w przypadku okolic intymnych, rąk i twarzy. Jeśli chodzi o pachy i klatkę piersiową, odstępy powinny wynosić od 6 do 8 tygodni, zaś w przypadku nóg i pleców – od 8 do 12 tygodni.

Przeczytaj również:  Depilacja woskiem Lycon. Co warto o niej wiedzieć?

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu i skorzystania z pakietów zabiegów depilacji laserowej, a także z pojedynczych zabiegów.

Close Menu