Czy po serii depilacji laserowej nóg można zapomnieć o goleniu na stałe?

Czy po serii depilacji laserowej nóg można zapomnieć o goleniu na stałe?

Depilacja laserowa nóg jest obecnie jednym z najchętniej wybieranych zabiegów trwałego usuwania owłosienia. Jej zwolennicy decydują się na nią ze względu na komfort oraz trwały efekt, jaki można dzięki niej uzyskać. Wśród najczęściej pojawiających się w związku z zabiegiem pytań jest to, czy po serii depilacji laserowej nóg można zapomnieć o goleniu na stałe?

Odpowiedź na to pytanie jest dość złożona i ostatecznie zależy zawsze od konkretnego przypadku. Musisz mieć na uwadze, wybierając się na ten zabieg, że efekt zależy nie tylko od użytego sprzętu czy umiejętności specjalistki, ale także od Twoich włosków. Najlepsze efekty uzyskuje się na ciemnym owłosieniu, ponieważ wiązka lasera skupia się na miejscach o ciemnym pigmencie. To jednak nie wszystko, co powinnaś wiedzieć o depilacji laserowej i jej efektach po latach.

Na czym polega fenomen depilacji laserowej nóg?

Zabieg depilacji laserowej nóg zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim skuteczności oraz długości trwania efektów. Każda osoba mająca problemy z twardymi, ciemnymi włoskami, które szybko odrastają, chętnie decyduje się na serię zabiegów, po których pielęgnacja nóg w domowym zaciszu zabiera znacznie mniej czasu. Sekretem jest wiązka lasera, jakiego używamy w gabinecie, która w sposób bezpieczny i kontrolowany niszczy mieszki włosowe.

Czy depilacja laserowa jest na zawsze?

Chociaż depilacja laserowa nóg jest sposobem na trwałe usunięcie owłosienia, to nie jest metodą usunięcia ich na stałe. Warto też pamiętać, że w przypadku depilacji laserowej efekty są uzależnione od indywidualnych cech włosów, m.in. ich koloru, ale i od wykorzystanego sprzętu, umiejętności Waxerki, odstępów pomiędzy kolejnymi sesjami, czy dokładnego przestrzegania przygotowanego przez nas harmonogramu wizyt.

Przeczytaj również:  Jak często należy powtarzać depilację laserową, by była skuteczna?

Ile utrzymuje się depilacja laserowa?

Sposób przeprowadzania depilacji laserowej nóg ma wpływ na to, ile utrzymuje się depilacja laserowa. Jeśli zostaną zachowane 8-12 tygodniowe odstępy pomiędzy kolejnymi sesjami, to ostateczny efekt utrzyma się nawet przez kilka kolejnych lat. Po wykonanej sesji zabiegów nie jest konieczne golenie się maszynką ani depilowanie, ponieważ skóra jest jedwabiście gładka i delikatna w dotyku.

Depilacja laserowa – czy warto się na nią zdecydować?

Mimo negatywnej odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa jest na zawsze, sam zabieg jest wart polecenia. Po prawidłowo wykonanej depilacji laserowej nóg efekty utrzymują się latami, pozwalając cieszyć się jedwabiście gładką skórą. Aby przedłużyć zadowalające rezultaty, zalecamy raz w roku umawiać się na zabiegi przypominające. Jeżeli pozostały same jasne włoski, których laser nie jest już w stanie usunąć, zalecamy przejście na depilację woskiem.

Sama metoda jest bezpieczna i niezwykle skuteczna, jeśli chodzi o działanie i trwałość. To doskonała opcja dla osób ceniących czas lub tych, które mają kłopot z włoskami o bardzo mocnym pigmencie.

Dla kogo będzie odpowiednia depilacja laserowa nóg – ile zabiegów jest potrzebne, aby uzyskać trwały efekt?

Zwykle kwestia ilości zabiegów potrzebnych do uzyskania idealnego efektu jest sprawą indywidualną, uzależnioną m.in. od gospodarki hormonalnej, przyjmowanych suplementów i leków, ale także od wykorzystanego sprzętu, umiejętności kosmetologa, odstępów pomiędzy zabiegami, wieku, czy rodzaju skóry. Zazwyczaj najlepsze rezultaty osiągane są po od 4 do 8 sesji zabiegów.

Przeczytaj również:  Czym my się w ogóle zajmujemy w WAXROOM®

Wszystkich zainteresowanych zabiegiem depilacji laserowej nóg lub mających dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu.

Close Menu