Najważniejsze efekty depilacji woskiem

Najważniejsze efekty depilacji woskiem

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usuwaniu włosków przy użyciu wosku, którego zadaniem jest przyklejenie się do włosa oraz usunięcie go wraz z korzeniem włosa. Depilacja woskiem posiada wiele zalet związanych nie tylko z estetycznym wyglądem, ale również z odpowiednimi, natychmiastowymi efektami. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze efekty depilacji, które pojawiają się już po pierwszym zabiegu.

Przerzedzenie włosów

W czasie depilacji woskiem włosy usuwane są wraz z korzeniem- „cebulką”. Dzięki temu uszkadzana jest macierz włosa, czyli miejsce jego wzrostu. W wypadku niektórych mieszków, włoski przestają zatem wyrastać. Depilując się regularnie, zapewniasz sobie rzadsze owłosienie. Oczywiście nie zniknie ono całkowicie za sprawą depilacji woskiem, jednak może zostać skutecznie przerzedzone. Tego rodzaju efekt widoczny jest niekiedy już po pierwszym zabiegu!

Osłabienie włosów

Depilacja woskiem osłabia włosy z powodu uszkodzenia mieszka włosowego. Z niesprawnej macierzy nie jest w stanie wyrosnąć zdrowy i silny włos. Niestety, często powielany jest stereotyp o rzekomym wyrastaniu silniejszych włosów po zabiegach depilacji woskiem. Faktem jest jednak, że owłosienie wzmacnia się najczęściej poprzez używanie maszynek do golenia, ponieważ są one regularnie podcinane, dzięki czemu włos nabiera więcej siły.

Gładka skóra

Wosk miękki ,w bezpieczny sposób, usuwa odrobinę wierzchniej warstwy naskórka, co działa jeszcze lepiej niż peeling, ponieważ pozbywamy się martwych już komórek. Skóra dzięki temu staje się oczyszczona i odpowiednio wchłania składniki nawilżające zawarte w balsamach do skóry. W efekcie, depilacja woskiem wpływa na poprawę miękkości oraz gładkości skóry. Warto również zwrócić uwagę na to, że często po goleniu skóra nie jest zupełnie gładka- pozostają na niej czarne kropeczki (skrócone włosy), czego nie ma po woskowaniu.

Przeczytaj również:  Co musisz wiedzieć o depilacji woskiem w Waxroom?

Salon Depilacji WAXROOM – efekt gwarantowany!

Efekt depilacji woskiem utrzymuje się w granicach 2-4 tygodni. Profesjonalnie przeprowadzony zabieg gwarantuje natychmiastowy i długo trwały efekt. Salon Depilacji WAXROOM stosuje produkty najwyższej jakości oraz odpowiednio dba o komfort klienta w czasie zabiegu.

Close Menu