4 dni po depilacji woskiem

4 dni po depilacji woskiem

Po depilacji woskiem warto odpowiednio zadbać o swoją skórę, aby zmniejszyć podrażnienia. Dodatkowo, odpowiednia pielęgnacja zapobiega także nieestetycznemu wrastaniu włosków.

Ochrona

Przede wszystkim, należy odpowiednio chronić skórę po depilacji przed niebezpiecznym promieniowaniem UV. Jeśli wychodzisz na słońce, zastosuj krem z wysokim filtrem UV. Dodatkowo, należy chronić skórę również przed słoną, morską wodą oraz wodą z chlorem, czyli wodą basenową.

Należy unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych, sauny i kąpieli słonecznych. Ważne jest również, aby nosić odpowiednio luźne ubranie, które nie będzie podrażniać skóry po depilacji woskiem.

Złuszczanie

Już po 48 godzinach po depilacji woskiem powinno wykonać się pierwszy, delikatny peeling. Służy on przede wszystkim odblokowaniu zatkanych porów oraz usunięciu martwych komórek skóry. Dodatkowo, złuszczanie to właśnie świetna metoda zapobiegawcza na wrastanie włosków jak i ujędrnianie skóry.

Nawilżenie

Skórę po depilacji woskiem najlepiej nawilżać lekkim balsamem, który nie zatyka porów (można takie dostać u nas w salonach firmowych Lycon). Świetnie sprawdzi się taki, który zawiera składniki łagodzące, szybko regenerujące podrażniony naskórek, na przykład d-panthenol, wyciąg z aloesu oraz wyciąg z rumianku. Dodatkowo, warto zastosować maści zawierające alantoinę, która przyśpiesza proces naprawczy naskórka.

Rekomendowanym przez nas produktem, który zawiera wszystkie te składniki jest Ingrown- X-it by Lycon, działający zapobiegawczo na wrastające włosy.

Depilacja bez podrażnień

Salon Depilacji WAXROOM to miejsce, w którym możesz się odprężyć, a my wykonany profesjonalną depilację za Ciebie.

Przeczytaj również:  Najczęściej zadawane pytania w gabinetach z depilacją woskiem

Nasi wykwalifikowani pracownicy dbają o komfort klienta w czasie zabiegu, a także o jakość usług, dzięki czemu depilacja woskiem może odbyć się bez zbędnych podrażnień.

Close Menu