Skuteczny sposób na wrastające włoski – peeling skóry między zabiegami depilacji woskiem.

Skuteczny sposób na wrastające włoski – peeling skóry między zabiegami depilacji woskiem.

Depilacja woskiem to niezawodny i bezpieczny sposób na pozbywanie się niechcianego owłosienia ciała, jednak przy regularnym stosowaniu tego zabiegu może pojawić się problem wrastających włosów.

Wrastające włoski mogą być prawdziwym utrapieniem, powodując dyskomfort i często tworząc bolesne grudki na skórze. Do rozwiązania tego problemu kluczem jest regularne stosowanie peelingu, specjalnych preparatów z kwasem salicylowym oraz akcesoriów do złuszczania naskórka.

Eksfoliacja jest to proces usuwania martwych komórek naskórka, który ułatwia wydostanie się nowych włosków na powierzchnię skóry. Zaliczamy do tego peeling np. cukrowy, solny, chemiczny, enzymatyczny, szczotkowanie ciała i używanie szorstkiej rękawicy.

Jak często stosować peeling skóry?

Kluczowym elementem do uzyskania pożądanych efektów złuszczania naskórka jest jego odpowiednia częstotliwość stosowania. Aby najlepiej przygotować wybraną partię do depilacji woskiem, wykonuj peeling regularnie 3-4 razy w tygodniu, a jeśli wykorzystujesz do tego szorstką rękawice nawet na kilka sekund, możesz wykonywać tą czynność CODZIENNIE. W przypadku gdy Twoja skóra jest nadmiernie przesuszona i wrażliwa 1-2 razy w tygodniu – dobierając odpowiednią metodę dla Twojej skóry.

Koniecznie pamiętaj, aby nawilżać skórę po peelingowaniu (po eksfoliacji), aby przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia i zapobiec wysuszeniu.

Jakie korzyści płyną z regularnego peelingowania skóry?

 1. Usuwanie martwych komórek skóry:
  • martwe komórki skóry mogą blokować ujścia mieszków włosowych, tym samym utrudniając włosom wydostanie się na zewnątrz. Eksfoliacja skóry pomaga pozbyć się martwej warstwy martwego naskórka, przez co włos łatwiej może wydostać się na powierzchnię skóry.
 2. Zapobieganie stanom zapalnym:
  • wrastające włosy często prowadzą do stanów zapalanych skóry, które mogą być bolesne i nieestetyczne. Regularne peelingowanie może zmniejszyć ryzyko ich powstawania poprzez utrzymanie skóry gładkiej i wolnej od zatkanych porów (mieszków włosowych).
 3. Poprawa skuteczności depilacji:
  • przy korzystaniu z usług depilacji woskiem, eksfoliacja skóry może poprawić skuteczność tego zabiegu. Dzięki zminimalizowaniu ilości wrośniętych włosów, Waxerka będzie mogła wykonać zabieg idealnie – nie pozostawiając włosów w skórze.
 4. Ogólna poprawa stanu skóry:
  • regularne eksfoliowanie może również przynieść korzyści dla Twojej skóry, takie jak poprawa tekstury, kolorytu i elastyczności. Dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie.
Przeczytaj również:  Depilacja laserem Primelase Cocoon Medical Warszawa

Jaki rodzaj peelingu wybrać?

Na rynku istnieje wiele rodzajów peelingów, takich jak mechaniczny, chemiczny i enzymatyczny.

Peeling mechaniczny wykorzystuje drobne ziarna (np. cukier czy sól) do złuszczania martwych komórek skóry.

Peeling chemiczny używa kwasów (np. salicylowego, glikolowego).

Peeling enzymatyczny opiera się na enzymach pozyskiwanych z roślin – do najpopularniejszych należy papaja, z które pozyskuje się enzym o nazwie papaina, oraz ananas będący źródłem bromeliny.

Szczotkowanie ciała również należy do metod eksfoliacji. Na rynku dostępne są m.in szczotki do masażu na sucho i na mokro – możesz dobrać odpowiednią szczotkę dla Swoich potrzeb.

Wybierz peeling, który jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry. Jeśli masz skórę wrażliwą, unikaj agresywnych peelingów mechanicznych, które mogą podrażnić skórę. Zamiast tego wybierz delikatniejszy peeling enzymatyczny lub chemiczny, który łagodnie zdejmie martwy naskórek z Twojego ciała.

Jeżeli chodzi o peeling chemiczny, w WAXROOM® rekomendujemy dla Was InGrown X – it Solution od firmy Lycon. Ten spray należy stosować codziennie po depilacji woskiem. W swoim składzie zawiera 2% stężenie kwasu salicylowego. Mimo niskiej zawartości kwasu, przy codziennym stosowaniu uzyskujemy pożądany efekt bez skutków ubocznych.

Kupując produkty eksfoliujące do codziennego stosowania z kwasem salicylowym innych marek, zwracaj uwagę na stężenie kwasu – kupuj tylko te z niskim stężeniem, które nie zniszczą Twojej skóry.

W WAXROOM® możecie rownież zakupić Naszą autorską szczotkę z włókien agawy do szczotkowania na sucho. Wystarczą sesje co 2-3 dni, aby po kilku tygodniach zauważyć efekty szczotkowania. Dzięki temu, nie tylko pozbędziesz się wrośniętych włosków ale również poprawisz ujędrnienie skóry, zredukujesz cellulit i poprawisz jej ogólny wygląd.

Przeczytaj również:  Dlaczego WAXROOM® to najlepszy wybór dla Twojej depilacji?

Peelingowanie skóry między zabiegami depilacji woskiem to kluczowy element pielęgnacji skóry, który może uczynić Twoją skórę gładką, promienną i wolną od problemów związanych z wrastaniem włosków. Dlatego też nie zapominaj o nim w swojej rutynie pielęgnacyjnej i ciesz się piękną skórą każdego dnia!

Close Menu