Kiedy nie należy robić depilacji laserowej?

Kiedy nie należy robić depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Wykonywana na różnych partiach ciała, pozwala skutecznie i na długo pozbyć się niechcianego owłosienia. Jednak nie każdy może z niej skorzystać.

Przy depilacji laserowej przeciwwskazań jest kilka. Przede wszystkim są to niektóre przyjmowane leki lub preparaty ziołowe, określone schorzenia lub problemy skórne. Niewskazane jest też przeprowadzanie zabiegu po wykonaniu innych zabiegów kosmetycznych, np. depilacji woskiem. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem depilacji laserowej, sprawdź, jak się do niej przygotować i w jakich przypadkach zmienić termin zabiegu.

Główne przeciwwskazania do depilacji laserem

Przeciwwskazań do depilacji laserowej jest kilka. Warto o nich wiedzieć przed zapisaniem się na pierwszą wizytę w gabinecie.

Należy uważać przede wszystkim podczas przyjmowania stałych leków. Osoby zażywające preparaty antydepresyjne, przeciwtrądzikowe, antybiotyki, czy leki o działaniu światłouczulającym powinny zrezygnować z zabiegu. Na liście przeciwwskazań znajdują się także lekarstwa przeciwbólowe oraz te, w których składzie znajduje się witamina A i jej pochodne. Dodatkowo nie powinno się pić naparów między innymi z ziela nagietka albo dziurawca. Z depilacji laserowej nie skorzystają także kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji.

Przy zabiegach z użyciem wiązki lasera trzeba uważać także na stosowane kosmetyki. W depilacji laserowej przeciwwskazaniem będą nawet blokery potu oraz stosowane na skórę bronzery i samoopalacz czy doustnie zażywany betakaroten. Nie możesz też przystąpić do zabiegu od razu po intensywnym opalaniu. Jeśli skóra była wystawiona na ekspozycję słoneczną, należy odczekać po tym minimum 2 tygodnie. Na tydzień przed planowanym zabiegiem zrezygnuj również z zabiegów kosmetycznych, wykorzystujących peelingi.

Przeczytaj również:  Depilacja woskami Lycon – czym się wyróżniają na tle pozostałych?

Nowoczesne zabiegi laserowe a przeciwwskazania zdrowotne

Przed zabiegiem laserowym przeciwwskazaniem są też przebyte badania i niektóre zabiegi. Jeśli poddałeś się szczepieniu lub wykonałeś zdjęcie rentgenowskie, powinieneś odczekać 2 tygodnie. Z zabiegu nie można korzystać także od razu po infekcjach o podłożu bakteryjnym, wirusowym czy grzybiczym. Jeśli stosowałeś antybiotyk – odczekaj miesiąc. Dla depilacji laserowej przeciwwskazaniami będą też nabyte lub wrodzone choroby, np. nowotwór, cukrzyca, zaburzenia endokrynologiczne, epilepsja. Ze względów bezpieczeństwa niemożliwe jest przeprowadzenie zabiegu także u osób z wszczepionymi podskórnie implantami, ze stymulatorami serca albo z defibrylatorami. W kwestii tatuaży, znamion czy makijażu permanentnego, w trakcie samego zabiegu utrzymujemy od nich bezpieczny odstęp.

W przypadku niektórych rodzajów zabiegów laserem dedykowanych paniom, odradza się ich przeprowadzenie lub proponuje inny termin. Takim przypadkiem jest depilacja okolic bikini podczas miesiączki. Sama menstruacja nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej, jednak należy pamiętać o tym, że zabieg w tym czasie może być bardziej bolesny. Trzeba także pamiętać o tym, żeby nie wybierać się na laserowe usuwanie owłosienia bezpośrednio po przeprowadzonym wcześniej zabiegu z zastosowaniem wosku czy depilatora. W takich przypadkach zabieg laserowy dobrze jest umówić za kolejne cztery tygodnie od ostatniej depilacji mechanicznej.

Bielactwo a depilacja laserowa

Dyskwalifikujące dla zabiegów depilacji laserowej są również schorzenia skórne. W gabinetach często padają pytania o bielactwo. W praktyce nie tylko bielactwo, ale również inne choroby skóry uniemożliwiają skorzystanie z tej opcji (takie jak autoimmunologiczna łuszczyca), ale także przerwanie ciągłości w naskórku, czyli mikrouszkodzenia skóry.

Przeczytaj również:  5 najpopularniejszych zabiegów w salonie WAXROOM®

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o depilacji laserowej w naszym gabinecie WAXROOM, skontaktuj się z nami pod numerem: 534 609 104 lub 533 609 104 albo pod adresem mailowym info@waxroom.pl.

Close Menu