INGROWN-X-IT – sposób na wrastające włosy.

INGROWN-X-IT – sposób na wrastające włosy.

Co to są wrastające włoski? 

Wrastające włosy mogą być efektem uboczny każdego rodzaju depilacji. Spotykamy je zarówno przy depilacji woskiem, goleniu czy przy stosowaniu kremów depilacyjnych. Przybierają one postać czerwonych, wyniosłych nad poziom skóry zmian oraz miejscowych infekcji. Po depilacji woskiem odrastający włos staje się słabszy i delikatniejszy, przez to jest mu trudniej przebić się przez zewnętrzną warstwę naskórka. W rezultacie odrastający włos skręca się wewnątrz mieszka włosowego lub rośnie pod zewnętrzną warstwą naskórka, w obu przypadkach powodując dyskomfort wrastających włosków.
Wrastające włosy obserwujemy również po goleniu, ponieważ żyletka podrażnia naskórek, co powoduje jego stwardnienie. Włos jest zablokowany pod powierzchnią naskórka, a to staje się powodem problemów.

Na zawsze zapomnij o wrastających włosach…

INGROWN-X-IT z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym jest unikalnym produktem za pobiegającym wrastaniu włosów. INGROWN-X-IT nie wysusza naskórka lecz koi i nawilża skórę dzięki dodatkowi allantoiny i ekstraktu z arniki. Skutecznie redukuje dyskomfort spowodowany wrastającymi włosami, wygładza powierzchnię skóry i zapobiega powstawaniu blizn.

Jak działa? 

INGROWN-X-IT pomaga złuszczyć warstwę rogową naskórka bezpośrednio po depilacji, jednocześnie nawilżając i łagodząc podrażnione miejsca. Odkryte i uwolnione włosy mogą swobodnie wyrastać ponad powierzchnię. INGROWN-X-IT nie piecze i nie powoduje swędzenia.

Sposób użycia 

Spryskaj lub nanieś niewielką ilość preparatu na suchą skórę bezpośrednio po depilacji woskiem lub po goleniu oraz wmasuj czystymi dłońmi. Aplikuj codziennie na oczyszczoną skórę.

Przeczytaj również:  10 mitów w depilacji woskiem.

 

Close Menu