10 mitów w depilacji woskiem.

10 mitów w depilacji woskiem.

Włos kontra Wosk

Gładką i lśniącą – taką skórę pragniemy pokazywać latem. Na laser w tym sezonie już za późno, o goleniu wiemy wszystko, a depilatory, choć mają swoje zalety, wymagają odporności i cierpliwości. Skupmy się zatem na depilacji woskiem zarówno w gabinecie, jak i w domu.

Jest to jedna z najstarszych metod usuwania włosów, która ma swoje zwolenniczki
na całym świecie. Powodzeniem cieszy się szczególnie depilacja okolic bikini. Stosowanie
w tej delikatnej okolicy żyletki zwykle podrażnia, a myśl o użyciu tam depilatora budzi przerażenie. Część z nas może pamięta wyraz twarzy Carrie Bradshaw poddającej się depilacji brazylijskiej (pełnej) w serialu Seks w wielkim mieście. I choć owa scena nie jest najlepszą reklamą depilacji woskiem, warto się tej metodzie przyjrzeć. Przede wszystkim dlatego, że skóra po jej zastosowaniu jest piękna i idealnie gładka. A koszty? Różne w zależności od salonu. Za depilację górnej wargi zapłacimy 15–45 zł, bikini brazylijskie to wydatek rzędu 80–180 zł, podobnie kosztuje wosk na całe nogi.

JAK ROZPOZNAĆ PROFESJONALNY GABINET DEPILACJI:
– Kosmetyczka pracuje w jednorazowych rękawiczkach,
– W czasie zabiegu używane są jednorazowe drewniane szpatułki – każda zanurzana jest w wosku tylko jeden raz, – Przed zabiegiem kosmetyczka przeprowadza wywiad i zakłada kartę klientki.

10 mitów

OPINIA 1 
DEPILACJA WOSKIEM BOLI
Niekoniecznie. Poziom bólu zależy od wielu czynników. Im częściej poddajemy się zabiegom, tym włoski są słabsze, więc ich usuwanie jest mniej odczuwalne. Ból jest mniej dokuczliwy tuż po miesiączce, kiedy z kolei czujemy się przemęczone, jest silniejszy. W jego uśmierzeniu pomaga odpowiednie oddychanie. Nabieramy powietrze i wydychamy je dokładnie w chwili odrywania wosku od skóry.

Przeczytaj również:  Depilacja woskami Lycon – czym się wyróżniają na tle pozostałych?

OPINIA 2
SKÓRA PRZED ZABIEGIEM POWINNA BYĆ PRZESUSZONA
To nieprawda. Wystarczy umiejętnie odtłuścić skórę. W salonie wykona to osoba przeprowadzająca zabieg.
W domu możesz wykorzystać tonik, najlepiej do cery trądzikowej.

OPINIA 3
TUŻ PO USUNIĘCIU WŁOSÓW NIE MOŻNA SIĘ OPALAĆ
Najlepiej jest odczekać trzy dni.
Nie umawiajmy się więc na depilację tuż przed wyjściem na plażę. Kiedy depilujemy wąsik nad górną wargą lub brwi, nałóżmy na te miejsca krem z filtrem ochronnym. Zimą też! Jeśli nie będziemy przestrzegać tych zaleceń, na skórze mogą pojawić się przebarwienia.

OPINIA 4
SKUTKIEM CZĘSTYCH DEPILACJI SĄ WRASTAJĄCE WŁOSKI
To indywidualne, ale faktycznie ten problem czasem się pojawia. Tu ważna jest technika odrywania plastrów
i to, czy wosk podrażnia skórę. Z reguły jednak kobiety oceniają, że po woskowaniu włoski wrastają znacznie rzadziej niż po użyciu depilatora (który często włoski urywa, a nie usuwa ich z cebulkami).

OPINIA 5
STOSOWANE W GABINETACH WISKI MAJĄ RÓŻNE KONSYSTENCJE
Tak. Stosuje się woski twarde i mięk- kie. Mają one inne zastosowania. Miękkie sprawdzają się przy usuwaniu włosów z partii o większej powierzchni (rąk i nóg). Na posmarowane woskiem ciało nakłada się pasek z tkaniny, a następnie się go odrywa. Twarde są przeznaczone do wrażliwych części ciała. Stosuje się je bez tkaniny.

OPINIA 6
TECHNIKA ZRYWANIA PASKA DECYDUJE O SKUTECZNOŚCI ZABIEGU
Technika zrywania paska DecyDuje o skuTeczności zabiegu Zdecydowanie tak. Po pierwsze, paska nie przykładamy do tego samego miejsca więcej niż dwa razy podczas zabiegu. Aby skutecznie pozbyć się włosów, przyklejamy go zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Następnie zrywamy zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym w taki sposób, by dłoń, w której trzymamy pasek, pozostawała blisko skóry (nie ciągniemy paska do góry!).

Przeczytaj również:  INGROWN-X-IT - sposób na wrastające włosy.

OPINIA 7 
W CZASIE MIESIĄCZKI LEPIEJ NIE PODDAWAĆ SIĘ ZABIEGOWI
Nie ma żadnych przeciwwskazań. Wszystko zależy, jak się z tym czujesz. Możliwa jest nawet pełna depilacja brazylijska, jeśli na czas jej wykonywania założysz tampon.

OPINIA 8 
W CZASIE CIĄŻY NIE WOLNO UŻYWAĆ WOSKU
Nieprawda. Niektóre kobiety tuż przed porodem decydują się na depilację intymną. Warto jednak zachować ostrożność, gdy w ciąży występują jakieś dolegliwości.

OPINIA 9
GOTOWE ZESTAWY POMOGĄ USUNĄĆ WŁOSY ZE WSZYSTKICH MIEJSC NA CIELE 
Niezupełnie. Zazwyczaj samodzielnie wykonuje się depilację wąsika, rąk i nóg, ewentualnie fragmentu bikini. Przeprowadzenie pełnej depilacji okolic intymnych samodzielnie jest zbyt trudne.

OPINIA 10
DEPILACJA WOSKIEM ROZCIĄGA SKÓRĘ
Jeśli robiona jest raz na miesiąc, nie powoduje rozciągania. Ważne, by była przeprowadzona prawidłowo. Więcej szkody wyrządzamy skórze, zmywając makijaż zbyt mocnymi ruchami.

 

 

Wywiadu dla magazynu Well- Karolina Tworzewska- kosmetolog. Właścicielka dwóch salonów w Warszawie: Waxroom Wax Bar oraz The Waxing Bar. Depilację wykonuje od ośmiu lat, a doświadczenie zdobywała nie tylko w Polsce, ale również w Kanadzie. Prowadzi szkolenia z depilacji woskiem.

Cały artykuł możecie zobaczyć w magazynie Well- czerwiec 2018.

 

Close Menu