Depilacja woskiem w Polsce – brazylian i manzylian

Depilacja woskiem w Polsce – brazylian i manzylian

Depilacja woskiem staje się w Polsce coraz popularniejsza. W różnych miastach możemy znaleźć dużo salonów zajmujących się depilacją całego ciała. Bardzo chętnie stosowana jest nie tylko depilacja woskiem, ale również pastą cukrową czy np. laserowe usuwanie owłosienia.

Najwięcej klientów salonów kosmetycznych, a są to zarówno kobiety jak i mężczyźni, decyduje się na depilację woskiem. Jest ona praktycznie bezbolesna, skuteczna i daje długotrwałe efekty. Depilacja ciepłym woskiem może być stosowana na każdą partię ciała. Zarówno na tors, nogi, plecy, wąsik, jak i strefę bikini.

Co warto wiedzieć o depilacji intymnej u kobiet i mężczyzn? 
Z powyższych rodzajów zabiegów to właśnie depilacja brazylijska (tj. okolic bikini) wciąż pozostaje tematem tabu. Czy rzeczywiście jest się czego bać? O swojej historii z depilacją brazylijską opowiedziała nam kosmetolog i założycielka WAXROOM, Karolina Tworzewska.
„Depilacja woskiem??? Brazylijska?? Nigdy!!” Takie zdanie można usłyszeć od wielu osób, które jeszcze nie korzystały z takiego zabiegu. Bierze się to stąd, że ogólnie depilacja woskiem wiąże się z mechanicznym wyrwaniem włosków wraz z cebulkami, co na pierwszy rzut oka może okazać się przerażające. Jednak warto wiedzieć, że każdy kto przez to przeszedł, ogólnie ocenia zabieg pozytywnie, twierdząc, że jest on zdecydowanie mniej bolesny niż pierwotnie mogło się to wydawać. Zazwyczaj klienci po zabiegu nie określają tego słowem „ból”, a raczej niewielkim dyskomfortem, który trwa zaledwie przez kilka sekund.
Trzeba jednak przyznać, że każdy klient salonów kosmetycznych ma swoje historie – nie zawsze pozytywne. My natomiast, bez koloryzacji o bezbolesności, chcielibyśmy pokazać prawdziwy, ale i inny obraz tego zabiegu. Odchodząc na chwilę od korzyści wizualnych, co tak naprawdę daje nam woskowanie ciała?

Przeczytaj również:  Depilacja woskami Lycon – czym się wyróżniają na tle pozostałych?

Depilacja woskiem to dla wielu traumatyczne przeżycie 
Będąc jeszcze na studiach kosmetologicznych, podczas zajęć praktycznych zrobiono mi depilację łydek. Koszmar! Pamiętam, scena jak z filmu, wykrzyczałam, że nigdy więcej tego nie powtórzę… Rok później opowiadam tę historię na szkoleniu z woskowania firmy Lycon, na którym jestem trenerką. Wiele kursantek na to odpowiadało mi: „skoro depilacja woskiem boli, to po co się męczyć? Lepiej zgolić niechciane włoski maszynką jednorazową.” Jednak jak każdy z nas doskonale wie, depilacja maszynką przynosi gorsze efekty, bo przede wszystkim jest niedokładna. I wymaga częstego powtarzania, nawet w co drugi dzień. Przy depilacji woskiem już po jednym zabiegu mamy gładkie ciało, które utrzymuje się przez około 3 – 4 tygodni.
Wracając do bólu, należy pamiętać, ze każdy obszar ciała charakteryzuje się innym odczuciem bólowym, nie wspominając już o indywidualnym progu bólowym każdego z nas. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zazwyczaj stresują się przed wykonaniem depilacji brazylijskiej. Szczególnie, jeśli nigdy wcześniej tego nie robili. Do dziś pamiętam to uczucie, kiedy po raz pierwszy położyłam się na fotelu kosmetycznym w celu wykonania mi brazyliana. Odczuwałam spory stres przed bólem i obnażeniem z intymności. Nie sądziłam, że się na to odważę. Natomiast widząc efekt u koleżanki (po depilacji produktami Lycon) zdecydowałam się to zrobić. Rezultat był inny niż ten, który zazwyczaj pojawiał się na skórze po depilacji tradycyjnymi woskami. Do tego wszystkiego dochodziło również pragnienie udowodnienia sobie, że dam radę. I jak się okazało, byłam pod wrażeniem…

Przeczytaj również:  Naga prawda- tekst: Marta Rudowicz- magazyn ELLE

Największy strach wykreowałam sobie w głowie, gdyż wcale nie było tak źle. Wyobrażałam sobie najgorsze scenariusze, poprzez usłyszane historie na temat źle wykonanej depilacji. Naprawdę istnieją miejsca, gdzie usługę tę traktuje się niczym zabieg na ciało, po którym czujemy się komfortowo, kobieco i czysto! Gdzie czujemy się zaopiekowane, a nie obolałe i pozostawione z wciąż lepiącym się woskiem na ciele. Dlatego trzeba jasno podkreślić, że depilacja woskiem może być praktycznie bezbolesna, jeśli osoba ją wykonująca ma odpowiednie doświadczenie, pracuje na najlepszych produktach, a cały salon kosmetyczny działa w myśl zasady holistycznego dbania o samopoczucie klienta.

W następnym blogu dowiecie się dlaczego coraz więcej kobiet decyduje się na depilację brazylijską, a także że depilacja woskiem to pomysł na biznes. 

Close Menu