Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację brazylijską

Coraz więcej kobiet decyduje się na depilację brazylijską

Jestem osobą, która zawsze o siebie dba, ale tak czysto, kobieco i dojrzale już dawno się nie czułam. A to wszystko dzięki poddaniu się jedynie depilacji. Coś się we mnie złamało, w tę pozytywną stronę. Duma i pewność siebie sprawiły, że nie mogłam przestać o tym opowiadać. Zrozumiałam, dlaczego tak stara i naturalna metoda jest wykorzystywana do dziś. Każdy kolejny raz był łatwiejszy, ze względu na rozmiar mieszka włosowego – łatwiej jest go usunąć, jeśli w ten sposób depilujemy się regularnie. Dzisiaj, wypowiadając się już jako specjalistka, mogę powiedzieć, że wciąż odbieram ten zabieg tak samo, a nawet doszło coś innego, coś więcej… Myślę, że wynika to z integracji z kobietami, które mam przyjemność obsługiwać, ale również z integracji ze swoją kobiecością. Zdecydowanie bardziej pokochałam swoje ciało, bo każde jest piękne. Możemy narzekać na cellulit czy rozstępy, ale to nic nie da, bo każda z nas je ma, nawet te „perfekcyjne”.

Depilacja woskiem to pomysł na biznes

Po przyjeździe z Toronto założyłam własną firmę. Strach… ale w głębi czułam, że tego potrzebuję, że chcę dać komuś coś fajnego, umiejętności, które wypracowałam przez lata. Jestem pewna produktów, na których pracowałam od początku. Woski, których bolesność jest o 80% mniejsza, porównując tradycyjne produkty to jedyny słuszny wybór jeśli chodzi o depilację woskiem. Depilacja to ta usługa, której nikt, oprócz Ciebie i partnera, nie widzi. Ona jest przede wszystkim dla Ciebie. W niczym przecież tak dobrze nie wyglądamy jak w pewności siebie.
Depilacja brazylijska staje się coraz popularniejsza
Niewątpliwe jest to, że depilacja brazylijska staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem. Nie tylko jeśli mówimy o depilacji kobiet. Tak samo dzieje się z depilacją intymną mężczyzn, która nazywana jest manzylian. Przełamanie strachu, który siedzi w głowie, daje nam często większe korzyści niż sam efekt wizualny. Dlatego ważne jest znaleźć specjalistę, który wie co robi, który sprawi, że mu zaufasz, który Cię wesprze kiedy powiesz, że się boisz.

Przeczytaj również:  Depilacja woskiem – dobra metoda usuwania włosów dla mężczyzn

Warto wiedzieć…
Brazylian, czyli depilacja brazylijska, to taki rodzaj usuwania owłosienia, który daje efekt całkowitego usunięcia włosków – wraz z cebulkami. Dodatkowo duże znaczenie w tej metodzie ma obszar poddawany zabiegowi, czyli w tym przypadku będzie to usuwanie włosków z okolicy intymnych. Należy pamiętać, że w przypadku kobiet używa się głównie określenia „brazylian”, natomiast męskim odpowiednikiem tego zabiegu jest „manzylian” – w Polsce bardziej znany pod odkreśleniem „boyzilian”. W przypadku męskiej depilacji również usuwa się wszystkie niechciane włoski z okolic intymnych, czyli z odbytu, wzgórka łonowego i moszny.

Depilacja intymna u mężczyzn – manzylian
Z depilacji woskiem okolic intymnych korzystają również mężczyźni. Jest to związane z ogromnymi zmianami kulturowymi jakie zaszły na świecie w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Coraz częściej kobiety wręcz oczekują od swoich partnerów, że ich okolica intymna również będzie wydepilowana. Dodatkowo należy podkreślić aspekt higieniczny. Usunięte owłosienie z okolic intymnych ogranicza ilość namnażających się bakterii, a tym samym zapobiega różnego rodzaju infekcjom. Zmniejsza ilość wydzielanego potu, co jest szczególnie ważne w okresie letnim lub podczas uprawiania sportu. Z męskiej depilacji intymnej bardzo często korzystają też panowie po czterdziestce, u których owłosienie intymne zaczyna siwieć, co nie wygląda atrakcyjnie.
Coraz większa popularność depilacji intymnej u mężczyzn jest związana z ogólnie rosnącą popularnością zabiegów kosmetycznych dla Panów. W każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym oferta kierowana do mężczyzn jest prawie tak samo różnorodna, jak dla kobiet.

Przeczytaj również:  Ile się utrzymuje depilacja woskiem?

Depilacja okolic intymnych woskiem Lycon a ból
Osoby z niskim progiem odczuwania bólu, które chcą poddać się depilacji woskiem, powinny zdecydować się na wosk Lycon, który gwarantuje prawie bezbolesny zabieg. Jest to możliwe nie tylko dzięki odpowiedniej technice wykonywania zabiegu, ale także dzięki samemu woskowi, który posiada specjalnie opracowany skład. Dodatkowo przed zabiegiem na okolicę poddawaną zabiegowi, nakłada się oliwkę, która zabezpiecza naskórek oraz znacznie ogranicza dyskomfort odczuwany podczas wyrywania włosków.

Depilacja woskiem zaoszczędza nam sporo czasu
Dzięki depilacji woskiem, pod prysznicem możesz skupić się już tylko na relaksie! Moją największą misją, jest dotarcie do jak największego grona kobiet i mężczyzn. Uświadomienie o nowej generacji depilacji. Tej delikatniejszej, intymnej, bardzo dokładnej, gdzie komfort klienta jest największą wartością. Niestety wciąż jest to temat tabu. Wciąż za mało się o tym mówi, ale wierzę, że uda się przekonać coraz większą liczbę osób. Cieszy mnie to, że żyjemy w czasach, w których propagowany jest zdrowy tryb życia: sport, dieta czy rożnego rodzaju zabiegi. Mam nadzieję, że nadejdzie też czas na depilację.

Historię, którą mogliście przeczytać powyżej opowiedziała nam kosmetolog, założycielka salonu WAXROOM, Karolina Tworzewska.

Close Menu