Jak usunąć niechciane włoski z twarzy?

Jak usunąć niechciane włoski z twarzy?

Występowanie delikatnego meszku na twarzy jest zupełnie naturalnym zjawiskiem. Jednak na skutek zaburzeń gospodarki hormonalnej, menopauzy, ciąży czy uwarunkowań genetycznych u kobiet pojawia się niechciane i mocno widoczne owłosienie. W takich sytuacjach pierwszym nasuwającym się pytaniem jest to, jak usunąć niechciane włoski z twarzy szybko, bezboleśnie i na długo?

Część kobiet stosuje domowe metody, jednak znacznie więcej z nich decyduje się na profesjonalną depilację twarzy w salonie kosmetycznym. Co ciekawe, na zabieg depilacji woskiem w Warszawie coraz chętniej decydują się panowie. Kiedy i na jakie rozwiązanie w takim razie najlepiej jest się zdecydować?

W domu czy w salonie kosmetycznym – gdzie wykonać depilację twarzy?

Nadmierne owłosienie jest szczególnie krępujące dla kobiet, dlatego w pierwszej kolejności to właśnie one szukają skutecznego sposobu na jego pozbycie się. Samodzielna depilacja twarzy w domowych warunkach nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Można się na nią zdecydować, jeśli problem stanowią pojedyncze włoski. Jeśli stan jest bardziej zaawansowany, to domowe metody mogą okazać się nie tylko mało skuteczne, ale również niebezpieczne.

Depilacja jasnych włosków na twarzy czy znacznie częściej spotykana depilacja wąsów wykonana w profesjonalnym studiu kosmetycznym jest zawsze najlepszą opcją. Metoda działania, zakres i preparaty zawsze są dostosowane do indywidualnego przypadku, dlatego szansa na jakiekolwiek negatywne skutki uboczne jest minimalna. Niemniej jednak wiele kobiet w pierwszej kolejności stara się dowiedzieć, jak usunąć niechciane włoski z twarzy za pomocą łatwo dostępnych, tanich środków.

Przeczytaj również:  Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Domowe metody depilacji jasnych włosków na twarzy

Wśród wszystkich metod depilacji twarzy, jakie można zastosować samodzielnie w domu, warto wymienić kilka najważniejszych.

  • Pęseta – sprawdzi się szczególnie w przypadku pojedynczych, ciemnych włosków, a efekt pozostaje długotrwały. Minusem jest z pewnością niemożność zastosowania tej metody na większej części twarzy.
  • Preparaty do depilacji twarzy z drogerii – środków do samodzielnej depilacji nie brakuje, jednak w ich przypadku trzeba zachować ostrożność. Zastosowane nieprawidłowo mogą spowodować poparzenie skóry. Mimo tego wybierane są chętnie ze względu na łatwość użycia i efekt utrzymujący się nawet do siedmiu dni.
  • Pasta cukrowa – to metoda najbliższa profesjonalnej depilacji woskiem w Warszawie. W miejsce wosku wykorzystuje się specjalnie przygotowaną pastę na bazie cukru. Z tej samej metody korzystają także salony kosmetyczne. Do tego rodzaju zabiegu można użyć również wosku lub plastrów z woskiem albo skorzystać z profesjonalnego zabiegu kosmetycznego.

Nie poleca się z kolei depilacji twarzy za pomocą maszynki do golenia. Jej częste używanie może prowadzić do podrażnień, a także sprawiać, że odrastające włoski będą znacznie twardsze i trudniejsze do usunięcia.

Profesjonalna depilacja woskiem w Warszawie

Ze wszystkich dostępnych metod największą skutecznością odznacza się depilacja twarzy za pomocą wosku. Pozwala usunąć każdy rodzaj owłosienia, bez względu na grubość włosków czy ich gęstość. Jest to też metoda zupełnie uniwersalna, ponieważ w profesjonalnych salonach wykonuje się też depilację twarzy u mężczyzn – np. w okolicach brwi. Wśród warszawskich salonów depilacji polecane jest szczególnie studio Waxroom. Zabiegi w tym miejscu dedykowane są zarówno paniom, jak i panom.

Przeczytaj również:  Problem wrastających włosów - jak z nim walczyć?
Close Menu