Jakie pytania Klienci najczęściej zadają przed zabiegiem laserowym?

Jakie pytania Klienci najczęściej zadają przed zabiegiem laserowym?

Wielu z Was, którzy rozważają depilację laserową ma pewne pytania i wątpliwości dotyczące tej metody skutecznego usuwania owłosienia. Oto najczęstsze zapytania, na jakie warto znać odpowiedź przed przystąpieniem do depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Wielu Klientów obawia się bólu zawiązanego z zabiegiem – niepotrzebnie! Podczas zabiegów naszym laserem większość osób odczuwa tylko delikatne mrowienia lub kłucie. Jeśli obawiasz się przystąpienia do pierwszej sesji laserowej, umów się z Nami na bezpłatną wizytę, na której po kilku strzałach laserowych zobaczysz czy to zabieg dla Ciebie.

Ile sesji jest potrzebnych dla zadowalającego efektu?

Często pytacie nas ile zabiegów powinniście wykupić – nie ma na to jednej prawidłowej odpowiedzi.

Liczba sesji może się różnić w zależności od typu włosa oraz skóry. Najczęściej jednak zalecamy odbycie od 6 do 8 sesji laserowych dla uzyskania pożądanego efektu.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Tak – o ile Klient nie posiada bezwzględnych przeciwskazań do jej wykonania, takich jak: choroby nowotworowe, bielactwo, łuszczycę, aktywną opryszczkę, RZS, HIV, żółtaczkę.

W WAXROOM® dzięki wykwalifikowanemu personelowi i odpowiednim sprzęcie depilacja laserowa jest jak najbardziej bezpieczną metodą usuwania owłosienia!

Czy depilacja laserowa jest skuteczna dla wszystkich rodzajów włosów?

Skuteczność depilacji laserowej zależy od typu skóry i koloru włosów. Najlepszy efekt będzie widoczny na skórze jasnej i ciemnych włosach, ponieważ laser jest skoncentrowany tylko i wyłącznie na melaninie. Przy ciemniejszej skórze i jasnych włosach efekt zabiegu będzie słabszy, ponieważ laser będzie również wykrywał barwnik obecny w skórze, nie tylko we włosach, co może prowadzić do podrażnień skóry.

Przeczytaj również:  Problem wrastających włosów - jak z nim walczyć?

Jak długo trwa jedna sesja depilacji laserowej?

Wszystko zależy od tego, który obszar ciała chcemy depilować. Im większa powierzchnia, tym oczywiście dłuższy czas wykonania zabiegu. Czas depilacji laserowej jest bardzo podobny jak przy depilacji woskiem

Brazylian – 20 min

Pachy – 15 min

Całe nogi – 45 min

U mężczyzn depilacja tych powierzchni trwa kilka minut dłużej ze względu na większy obszar.

Czy trzeba specjalnie przygotować się do depilacji laserowej?

Ważne jest, aby zgolić włosy maszynką z obszaru poddawanego depilacji dzień przed planowanym zabiegiem oraz przestrzeganie poniżej wymienionych zaleceń dotyczących przygotowania skóry do zabiegu oraz dbania o nią po depilacji laserowej.

  • Po ostatnim opalaniu się odczekujemy około 4-5 tygodni, aby przyjść na zabieg laserowego usuwania owłosienia.
  • Po ostatniej depilacji woskiem odczekujemy około 5 tygodni, aby wszystkie cebulki włosów były na zewnątrz. Dzień przed zabiegiem golimy włosy maszynką!
  • Po ostatnim zabiegu złuszczającym czy podrażniającym odczekujemy tydzień, aby wykonać zabieg depilacji laserowej.
  • Po przyjmowaniu ziół fotouczulającychtakich jak, dziurawiec, arnika górska, skrzyp polny, nagietek, bergamotka, arcydzięgiel, bratek, rumianek, stokrotka, krwawnik, melisa, mięta, waleriana odczekujemy 3 tygodnie.
  • Po przyjęciu antybiotyku/szczepienia odczekujemy 2 tygodnie do zabiegu.
  • Po kuracji retinoidami odczekujemy co najmniej 6 miesięcy od ostatniej dawki, aby przystąpić do zabiegu.
  • Po kuracji retinolem odczekujemy 4 tygodnie do zabiegu.
  • Do mocnego przegrzania, przepocenia się odczekaj 3-4 dni od zabiegu depilacji.
  • Do złuszczania naskórka odczekaj tydzień od zabiegu.
  • Do opalania się, ciągłego wystawiania na promienie słoneczne odczekaj 4 tygodnie od zabiegu.
Przeczytaj również:  Depilacja laserem Primelase Cocoon Medical Warszawa

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda usuwania niechcianego owłosienia, która zyskuje coraz większą popularność dzięki swojej skuteczności. Zanim jednak zdecydujesz się na ten zabieg warto zasięgnąć informacji i rozwiać wszelkie wątpliwości. Zawsze pamiętaj o skonsultowaniu się z naszymi Kosmetolożkami, aby dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Ostateczne rezultaty mogą być satysfakcjonujące, a pozbycie się problemu niechcianego owłosienia stanie się trwałe.

Close Menu